نوآوری در تجهیزات و تکنولوژی خوراک مرغ تخم‌گذار

نوآوری در تجهیزات و تکنولوژی خوراک مرغ تخم‌گذار

۱. نوآوری در تولیدات

۱. ژنگ‌ چانگ تا قبل از سال ۲۰۱۰ همچون سایر کارخانه‌های خوراک در چین، از تکنولوژی تولید خوراک مرغ تخم‌گذار نسل اول خود که ترکیبی از فرآیند آسیاب کردن و میکس کردن می‌باشد، برای تولید خوراک پودری ساده مرغ تخم‌گذار استفاده می‌کرد.

۲. از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵، ژنگ چانگ نسل دوم تولیدات خود که شامل تکنولوژی کاندیشنر هایجنایزر و میکسر برای تولید خوراک پودری مرغ تخم‌گذار با کیفیت بالا، استریل و بهداشتی بود را توسعه داد.

۳.  از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹، نسل سوم تجهیزات تولید که شامل استفاده از تکنولوژی کوتینگ(coating) می‌باشد در فرآیند تولید خوراک مرغ تخم‌گذار استفاده نمود و خوراک مش با کیفیت بالا و بهداشتی تولید نمود.

۲. نوآوری در تکنولوژی

۱. خوراک تولید شده با استفاده از تکنولوژی نسل اول حاوی باکتری‌های مضر همچون سالمونلا و ای‌کولای بود. همچنین دارای تفکیک‌پذیری زیاد، ظرفیت پایین تولید و نرخ بالای تبدیل خوراک بود.

۲. خوراک تولید شده توسط تکنولوژی نسل دوم خوراک مرغ تخم‌گذار به استرلیزه بودن مشخصی دست یافت اما همچنان تفکیک‌پذیری زیاد، ظرفیت پایین تولید و نرخ بالای تبدیل در خوراک تولید شده وجود داشت.

۳. در نسل سوم با به کارگیری تکنولوژی کوتینگ(coating) این شرکت قادر به تولید خوراک پلت شده به جای خوراک پودری شد. در این تکنولوژي میزان نابودی عوامل حساس به گرما همچون ویتامین‌ها یافت. ظرفیت بالای تولید و ضریب تبدیل کمتر خوراک از دیگر مزایای استفاده از این تکنولوژی می‌باشد.